Strašiak na koaličnom poli

Autor: Rastislav Blaško | 1.9.2011 o 13:26 | Karma článku: 4,94 | Prečítané:  344x

Každému je známe, na čo slúži figúrka zaodetá do špinavého odevu so zavesenými hrmotajúcimi konzervami, či inými zvoniacimi odplašovákmi vtákom a inej zveri z poľa. Za prvý rok vlády mi takúto figúrku pripomína jeden politik, vehementne pracujúci na založení svojej strany tzv. nezávislých odborníkov (hahahha).

Presne aj tak sa oblieka ako strašiak, keď ide neraz na zasadnutie do parlamentu, či na stretnutie k premiérke. Vtáka poznáš po perí, človeka podľa oblečenia. Alebo inak, tento politický strašiak má prezývku Politik PAT a MAT.

Tento politický strašiak na koaličnom poli politiky, či inak Politik PAT a MAT, vie veľmi dobre, za čím ide. Za vlastným bohatstvom. Jeho politickými metódami sú zákernosť, podlizovanie, vyhrážanie, vydieranie a úlisnosť.

Tieto praktiky si priniesol z podnikateľskej branže vydávania inzertných periodík. Voči zamestnancom nemal nikdy rovnaký meter. Tí, čo už toho mali plné zuby, tak tých najprv presviedčal, podlizoval sa, keď to nešlo, tak ich manipuloval z pozície sily a keď to nepomohlo, tak zase naopak. Konkurenčné médiá sa snažil ničiť dumpovaním cien a inými zákernosťami. Potom, čo si nahonobil majetky, už mu to nestačilo, začal strašiť našu krajinu v parlamente.

Jedna z obľúbených metód tohto politika je hranie sa na klebetnú babu. Stretne sa s koaličnými politikmi a potom tára do médií o tom, čo sa dialo na danom stretnutí. Najhoršie je, že človek mu už ani nemôže veriť, lebo jeho fabulácie privádzajú do nemého úžasu opačnú rozhovoru, ktorá ich často ani nekomentuje. A potom každý týždeň kydá vo svojom plátku, za peniaze inzerentov, na všetky politické zoskupenia. „Kydoš jedovitý“. Za normálnych okolností by tieto „kydy“ boli hodné chovanca psychiatrického ústavu, žiaľ, dotyčný „kydoš jedovitý“ je poslanec s imunitou. S tou imunitou, ktorú nadmerne využíva pri okiadzaní všetkých dookola a proti ktorej tak naoko zurvalo bojuje zastavovaním auta na prechode pre chodcov. Fakt, ako v tej reklame o mafiánoch spred pár rokov, kde to zakončil do telefónu vetou: (P)ako na psychiatrii.

Tak to vyzerá, že politickí matadóri si nevedia s týmto strašiakom poradiť. Tak ho idú prizývať na koaličné zasadnutia – to sa máme na čo tešiť ďalšie obdobie.

Žiaľ mrazí ma, že takýto človek získava stále väčšiu moc pri riadení spoločného štátu. Problém je v tom, že ostatní koaličníci sa uspokojili so svojou rolou, svojím sústom, ale tento strašiak je nenažraný. Bude chcieť stále viac a viac, stále väčšie polia strašiť. Nedajbože, aby tento človek riadil krajinu, to by bola najväčšia katastrofa prichádzajúceho desaťročia. Z tejto fantazmagórie som vystrašený už aj ja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?