Občan Bratislavského kraja sa k županovi Frešovi nedostane, aj keby

Autor: Rastislav Blaško | 8.8.2013 o 10:27 | (upravené 16.9.2013 o 19:19) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  605x

Denník SME testoval, aké je zložité dostať sa na stretnutie k šéfom samospráv. Z ôsmich županov prijali rozladeného občana traja. To sú úvodné vety z dnešného článku. Ako občana Bratislavského samosprávneho kraja ma samozrejme zaujímalo, ako prijíma občanov dosluhujúci župan Frešo. Nádejal som sa, že bude taký ústretový ako komorník rodiny Addamsovcov Lurch (Lárč), ktorý keď zazvoníte u Addamsovcov, podíde k dverám, otvorí a povie hlbokým hlasom „YOU RANG?“, slovensky „Zvonili ste?“. Denník SME zvonil aj u bratislavského župana Freša.

Z článku sme sa dozvedeli, malými písmenami nasledovné: „Riaditeľka kancelárie predsedu o deň odpovedala, že župan je zaneprázdnený a občana môže prijať ona. Osobné stretnutie so županom neumožnili, ani po opakovanej žiadosti.“

No tak po prečítaní, ako občan z vidieckej časti Bratislavského kraja, týchto riadkov som ostal sklamaný, dotknutý, urazený, a nakoniec aj extrémne nahnevaný. Tak Frešo ako župan berie veľmi pekný plat župana a poslanca parlamentu, a občan sa k nemu nedostane. Samozrejme, dostanú sa k nemu občania, ale iba z SDKÚ, alebo z pravicových strán, ktoré ho podporujú. Znamená to, že župan Frešo zvolený vo ostatných voľbách 12 % hlasov všetkých voličov Bratislavského kraja (v roku 2009 počet oprávnených voličov bol cca 545 000, za Freša v druhom kole hlasovalo niečo cez 66 000 voličov) sa s tými, čo nešli voliť, alebo dokonca aj s tými, čo nevolili jeho, ani baviť nebude.

Pavol Frešo sa chváli na svojej oficiálnej FB stránke, že v rámci kampane najazdili k 7.8. už  „1330 km z toho 1097 autom, 216 na bicykli a pešo 17“ po kraji.

AHA. Takže takto to je. Pán župan berie plat župana a nesedí v úrade, ale behá si po SÚKROMNEJ volebnej kampani. Pretože, nech mi nik neoponuje, ale Frešova volebná kampaň na župana je jeho súkromnou kampaňou, nie je žiadnym verejným záujmom, aby pritom zároveň aj poberal plat župana. Samozrejme, vyzerá to tak, že pán župan Frešo si jazdí klimatizovaným „owrappovaným“ autom v PRACOVNOM čase po súkromnej volebnej kampani, aby sa s ľuďmi stretával po celom kraji. Každý mi musí dať za pravdu, že stretávanie sa s ľuďmi za účelom agitácie znovuzvolenia je diskutabilné na to, aby ste to hodnotili ako pracovný výkon vo verejnom záujme ako župan.

Týmto vás pán župan Frešo, a nielen vás, ale všetkých županov po celom Slovensku vyzývam, aby ste zachovávali pravidlá a robili si predvolebnú agitáciu v mimopracovnom čase, aby ste nevyužívali svoje postavenie župana na agitáciu svojho znovuzvolenia v pracovnom čase. Ak tak mienite robiť, žiadam vás pán Frešo a vy všetci župani, aby ste si vzali neplatené voľno, oznámili, že už nebude pracovať na úrade samosprávneho kraja a budete agitovať medzi chudákmi za svoj pekný plat.

Prečo to hovorím? Aby ste si uvedomili, že všetci tvrdo pracujúci protikandidáti sú znevýhodnení, pokiaľ nie sú poslancami Európskeho parlamentu (Monika Flašíková – Beňová) a národného parlamentu (Daniel Krajcer). Všetci poslanci parlamentov berú svoje platy, aj keď kandidujú na župana. Každý ich protikandidát si musí na kampaň zobrať neplatené voľno zo svojho zamestnania, teda pokiaľ počas agitácie nemá príjem z verejnej činnosti.

A na dôvažok, župan Frešo počas svojej agitácie mimo úradu poberá nielen plat župana, ale aj poslanca NR SR. Tomu sa žije a robí kampaň, keď sa nemusí starať aj o obživu.

Nebolo by lepšie, keby sme za Bratislavského župana (a nielen toho) miesto poslancov rôznych parlamentov s platom za verejnú činnosť  zvolili Lurcha (Lárča) z Addams family?

 

Ten nám snáď príde otvoriť, keď prídeme zvoniť na úrad Bratislavského samosprávneho kraja.

https://www.youtube.com/watch?v=dvBxQsgr6PI

Lurch

 

Predchádzajúci blog k téme:

Frešo neobháji post župana, ani keby ...


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?