Alojz Hlina, najväčší politický farizej a dlhoročný likvidátor

Autor: Rastislav Blaško | 12.8.2013 o 8:01 | (upravené 16.9.2013 o 19:19) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2047x

Igor Matovič nezaradeného poslanca a bývalého predsedu, v súčasnosti likvidátora,  výtržníckej Strany mladých demokratov (SMD) Hlinu nazýval familiárne „náš Lojzko“. Bolo to v čase, keď Lojzko Hlina sa „odhli(e)ňoval“ od hnutia OĽANO. Popri iných farizejoch a korupčníkoch slovenskej politickej scény sa však Hlina ukázal ako viacnásobný farizej.

Hlina sa predvádza na koni na námestí SNP v Bratislave. Videl niekto väčšieho klauna?Hlina sa predvádza na koni na námestí SNP v Bratislave. Videl niekto väčšieho klauna?Foto: ROBO HOMOLA/ PLUS Jeden deň

Skáče raz doľava, raz doprava ako zbláznený klaun v politickej manéži (či na námestí SNP na koni). A to všetko len pre pozornosť médií a v mene potlesku divákov. Určite si spomeniete, ako on ultrapravičiar išiel na ľavicovej demonštrácii proti podporovateľom „Slovenského štátu“ v marci tohto roku vlastným telom zastavovať ohlásený pochod k hrobu Jozefa Tisa. Jediným dôvodom boli prítomné televízne kamery. Vtedy ho chudáčika spacifikoval policajný sprievod, ktorý mal zabezpečiť plynulý priebeh ohláseného, aj keď diskutabilného, pochodu. Samozrejme,  z môjho pohľadu účastníka demonštrácie proti fašizmu na námestí SNP toto Hlinovo extemporé vyznelo ako dehonestácia a zneužitie na sebaprezentáciu bojovníka proti ešte väčším pravičiarom, ako je on sám. Pri sledovaní televíznych správ som nevedel, či sa mám smiať, plakať alebo zlostiť. Totálny farizej, ten Hlina.

Jeho  najnovším koníčkom je behanie po Bratislave a fotenie autobusov, trolejbusov a električiek na linkách bratislavskej MHD. Veľmi náročná činnosť pre poslanca parlamentu za peniaze daňových poplatníkov. Lojzkovi totiž vadí reklama súkromného subjektu poskytujúceho rýchle pôžičky. Urobil si z toho politickú agendu natoľko, že dáva primátorovi hlavného mesta ultimáta. V poriadku. Nech behá. Ale je zaujímavé, že pred nejakým časom, sa týmto Hlina vôbec nezaoberal. Zarážajúce a farizejské.

Hlina si po svojom neúspechu s bojom proti exekútorom, ktorý mimochodom nikam nedoviedol, vybral iný malý konkrétny terčík. Spočítal si, že v tomto zastreľovaní sa môže získať viac mediálnej pozornosti, o čo mu v konečnom dôsledku ide. Hlina nepotrebuje pracovať na reálnych zmenách v oblasti legislatívy vo veci exekúcií, čo by občanom štátu pomohlo oveľa viac. Pri tomto malom konkrétnom terčíku predsa môže urobiť kus, podľa neho, dobrej mediálnej roboty. Môže napísať milión blogov, vyhrážať sa  primátorovi, napísať list premiérovi, žiadať hlavu štátneho tajomníka.

Politické farizejstvo Alozja „Lojzka“ Hlinu je v tom, že sa nijako nevenuje (podľa jeho vlastnej charakteristiky úžerníctva) zakladateľovi - „kráľovi“ slovenských pôžičkových a splátkových firiem, ktorý v podstate stál pri zrode biznisu nazvaného nákup a pôžičky na splátky.  Naopak, Hlina sa pochválil, že podporil  Andreja Kisku na prezidenta štátu. Toto je ďalší stupeň vyššieho farizejstva.

Hlina sa na jednej strane pachtí po linkách MHD s reklamou jedného poskytovateľa nebankových pôžičiek, na druhej strane dáva podporu inému. Ten iný stál pri zrode tých najväčších a najzárobkovejších spoločností živiacich sa na snoch a túžbach chudobných ľudí, ktorí si chceli dopriať to, na čo nemali úspory, či hotovosť. Možno si spomeniete na názvy začínajúce na Q....,  T..., Slovenská P.... a mnohé iné. Všetko sa to dialo v dobe, kedy tento trh nebol nijako regulovaný a úroky a aj celková ročná percentuálna miera nákladov sa šplhala vysoko cez tridsať percent. Preto, ak sa dnes Lojzko zobudil a hovorí o úžere, mal by si nájsť nové hobby a začať strhávať billboardy jedného z kandidátov na prezidenta štátu. Či len zabudne, že ešte včera ho mal rád a pre svetlo kamier príde na rad aj on? A kto bude štvrtým v poradí? Vrhne sa aj s obyvateľmi, o ktorých blaho mu nejde, len ich potrebuje ako komparz, protestovať aj pred seriózne banky, ktoré mimochodom vlastnia tiež spoločnosti na rýchle pôžičky?

Alojz Hlina pre svoju medializáciu urobí naozaj čokoľvek. Odišiel od najväčšieho kamaráta s ktorým trávil karavanovú dovolenku v rómskych osadách. Zakladá novú stranu, pričom  je stále od roku 2005 likvidátorom Strany mladých demokratov. Bol jej predsedom a štatutárom v rokoch 1998 – 2006.

Je dosť možné, že výtržnosti Strany mladých demokratov neboli až tak veľmi zaujímavé pre médiá. Načo potom zakladá novú pravicovú stranu, keď vo výročnej správe Strany mladých demokratov za rok 2004 uviedol nasledovné: „vzhľadom na skutočnosť, že Strana mladých demokratov už štvrtý rok i počas celého roka 2005 žiadnu činnosť, nevykazuje žiaden majetok a záväzky strany, počas uplynulých rokov nemala žiadne príjmy/členské a obdobné príspevky, ani príjmy z majetku, darov, dedičstva, predaja a prenájmu majetku a pod., žiadne príspevky zo štátneho rozpočtu a nemala žiadne výdavky.“  Načo bude zbierať podpisy na založenie novej pravicovej strany, keď môže oprášiť starú značku mladých demokratov? Veď je jej dlhoročný likvidátor.

 

Na záver to najlepšie. Politický farizej a stranícky likvidátor Hlina v apríli ohlásil kandidatúru na post Bratislavského župana. O tri mesiace na to, zas oznámil, že si nie je celkom istý, či bude kandidovať a či nepodporí za ním stanovených podmienok (akých?) Freša. Pôsobenie Lojzka Hlinu vo verejnom priestore by bolo na smiech, keby jeho eskapády neboli na plač. Bohužiaľ, je teraz poslancom Národnej rady Slovenskej republiky. Tam kde Slota skončil, Hlina pokračuje.

 

Ďalšia sebaprezentácia Hlinu. Nerešpektovanie pravidiel. Pobehovanie po úrade vlády, len preto, aby bol v televízii. Samozrejme, on chce byť na koni všetkého.

http://vybrali.sme.sk/c/Alojz-Hlina-najvacsi-politicky-farizej-dlhorocny-likvidator/

 

Volebný baner nezávislého kandidáta Rastislava Blaška na predsedu BSK

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?