Župan Frešo, žiadam, aby ste zverejnili presné čísla o dlhu BSK

Autor: Rastislav Blaško | 20.8.2013 o 12:26 | (upravené 16.9.2013 o 19:17) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  299x

Župan Frešo sa po rozmarnom víkende pustil do blogovania, ako by mu ani jedna tlačová beseda nestačila. Hlavnou témou je zadlženie  Bratislavského samosprávneho kraja. Po útokoch nabrúsenej protikandidátky europoslankyne či exvicežupanky MFB (nie, nie je to značka nového parfumu blaženosti) sa musel Frešo odlepiť od svojich troch stoličiek (župan, poslanec parlamentu a predseda politickej strany) a rozpísať sa v blogu. Dozvedeli sme sa vôbec niečo nové?

Pán Frešo, vyzývam vás,  zverejnite, aké úvery si na svoje plecia zobral úrad BSK od roku 2009, úrokové sadzby a splátkový kalendár.

Odpovedzte, prečo z rozpočtu išlo v minulom kalendárnom roku z celkových výdavkov BSK z takmer 9 miliónov EUR na splácanie úrokov až 1 milión 353 tisíc EUR. Každý ďalší rok sa vyhodí za nabraté úvery len na úrokoch viac ako pol milióna EUR ročne.

Ďalej sa pýtam, prečo sa na platy v rámci úradu BSK v minulom roku použilo 610 tisíc EUR a v tomto roku až takmer milión stotisíc EUR. S čím súvisí taký enormný nárast platov na úrade BSK vo volebnom roku?

Ďalšou záhadou mi zostáva, na aké konkrétne účely každoročne vydal úrad BSK od roku 2010 necelého pol milióna EUR na marketingové účely? Je jasné, že v každom bulletine „Bratislavský kraj“ pravidelne rozširovanom po celom Bratislavskom krajiny sú pravidelne aspoň tri fotografie súčasného župana, čo je v podstate propagácia zadarmo, ak zoberieme do úvahy, že župan je zároveň predsedom politickej strany.

 

Pán Frešo, bolo by korektné, aby ste na tieto otázky čo najskôr napísali blog, inak sa naznačené pochybnosti voči vášmu spôsobu vedenia krajskej samosprávy z pohľadu občanov kraja budú zväčšovať.

 

Autor zbiera podpisy na kandidatúru predsedu Bratislavského samosprávneho kraja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?