Diskutéri na Sme sú plní negativizmu

Autor: Rastislav Blaško | 18.9.2013 o 0:15 | Karma článku: 7,46 | Prečítané:  487x

Ak ide niekto sám po ulici, tmavej nočnej ulici, tak je ticho a snaží sa čo najrýchlejšie pešibusom do cieľa. Nevie, kto na neho môže vybehnúť z akej diery. Otázka je, načo kráčate takouto ulicou? Odpoveď je iná cesta nevedie. Protiotázka je, ak nevedie, tak choďte vtedy, keď je svetlo.  Lenže keď je svetlo, vtedy sa tadiaľ ísť nedá. Tak je to s každým, kto napíše nejaký blog na Sme. Každý, kto napíše blog na Sme sa púšťa touto tmavou nočnou ulicou. Vždy z nejakej diery na neho vyskočí anonymný diskutér. Anonymní diskutéri sú plní negativizmu. V zásade sa takíto anonymní diskutéri stávajú obyčajnými snajpermi, nevenujú sa obsahu blogu, neanalyzujú obsah z rôznych uhlov, ale vždy len zaútočia na osobu človeka, znehodnocujú.

Blog Sme tak postupne prichádza o mnohých renomovaných blogerov, ktorí si povedali, že to zabalia a už na blogu Sme nič nikdy viac nenapíšu. Práve pre tých anonymných diskutérov. Anonymní diskutéri sú grupovaní z rôznych politických zoskupení a záujmových ekonomických zoskupení. V zásade si myslím, že sú platení ako diskutéri a ich hlavnou úlohou je znevažovať, osočovať blogerov. V zásade sa nesnažím s takýmito platenými diskutérmi diskutovať v diskusnej časti, ale ono ich príspevok zostáva visieť a mnohí mu môžu uveriť. O to im ide. Z tieňa, bez odhalenia vlastnej identity, zaútočiť na blogera. Preto by som rád adminovi Sme odporučil, aby zrušili nicky a diskutérmi boli iba skutočné osoby, ktoré si za svojím názorom budú stáť. Akonáhle bude diskutér nútený odhaliť svoju identitu, prestáva byť snajperom, ktorý strieľa na pešiakov. Musí sa blogerovi postaviť v otvorenom boji názorov. Riskujúc vlastné renomé, už nebude diskutovať takým chrapúnskym spôsobom, akým diskutuje alebo nebude diskutovať vôbec. Denník Sme by sa mal nad tým vážne zamyslieť, pretože celé blogovanie na Sme, ak budú diskutéri obyčajnými snajpermi nemá skutočnú výpovednú hodnotu.

Ak by každý diskutér musel písať pod vlastným menom, overeným zo stany prevádzkovateľa, nedovolil by si osočovanie. Nenapísal by vôbec nič, pretože je prázdny a do diskusie by ničím skutočným a pravdivým ani neprispel. Vždy len negatívnym.

 

No diskutéri. Naštval som vás? Fajn, skôr než začnete diskutovať k tomuto blogu, napíšte svoje civilné meno. A aj ku všetkým ďalším blogom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?