Frešo bude realizovať programy Krajcera, Pašku a Dobrovodského?

Autor: Rastislav Blaško | 10.11.2013 o 17:47 | (upravené 10.11.2013 o 18:18) Karma článku: 6,67 | Prečítané:  439x

Pavol Frešo bude realizovať volebný program Daniela Krajcera, Oskara Dobrovodského a Jaroslava Pašku. Nechcel by realizovať aj ten Kotlebov? Po prvom kole volieb sa úradujúci predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo na tlačovom brífingu vyjadril, že chce v prípade zvolenia v druhom kole realizovať aj volebný program Daniela Krajcera, Oskara Dobrovodského a Jaroslava Pašku. Hm. Pripadá mi to ako komédia á la Louis de Funés. Pavol Frešo ako favorit druhého kolateda už zastupuje pravicové spektrum, Lipšicovou rečou tzv. „starú pravicu“.

Vďaka tomu, že kandidovalo spolu dvanásť kandidátov na predsedu BSK, vytvorili spolu také volebné kvórum hlasov, že v druhom kole si to rozdajú Pavol Frešo s Monikou Flašíkovou Beňovu. Na Moniku by už teraz po zbabranej kampani nik nevsadil ani cent. ALE. Pavol Frešo prejavil strach, a to tým, že povedal, že chce zastupovať aj programy konkurenčných kandidátov Daniela Krajcera, Oskara Dobrovodského a Jaroslava Pašku. Fuh. Hovorím si. Čo sa deje, že už chce zastupovať na poste predsedu BSK aj tzv. „novú pravicu“? Ešte viac, že chce reprezentovať Slovenskú národnú stranu, ktorá vo všetkých iných krajoch podporila Smer – SD. No, trochu zvláštne. A vrcholom toho všetkého je, že chce zastupovať program Oskara Dobrovodského. Pán Frešo, nezišlo by sa v tej eufórii vážiť slová? Veď Oskar Dobrovodský kandidoval práve proti vám a z dôvodu neriešenie problémov na Družstevnej ulici v Malackách (mimochodom, ako prvý na Dobrovodského kandidatúru doplatil primátor Malaciek Jozef Ondrejka, ktorého práve Dobrovodský vyradil z kresla poslanca BSK). Kandidoval práve proti vám, lebo ste mu v minulosti sľúbili pomoc pri riešení problémov s neprispôsobivými susedmi. Kladiem si aj inú otázku, načo chce Pavol Frešo zastupovať program Oskara Dobrovodského, ktorého občania Malaciek a okolia poslali do krajského zastupiteľstva za stranu Anny Belousovovej – Malíkovej Národ a spravodlivosť – naša strana? Oskar ten svoj program už bude riešiť na zasadnutiach krajského zastupiteľstva priamo z pozície poslanca predsa, či ako?

Takže, zrekapitulujme si to.

Daniel Krajcer, NOVA a ich program. Vyhraňuje sa voči SDKÚ. Prečo by mali podporovať v druhom kole Pavla Freša, ak v zastupiteľstve nemajú žiadneho poslanca a nebudú mať, ani v prípade podpory Pavla Freša, žiadny vplyv na chod úradu BSK. Maximálne im z ľútosti podhodia nejaké miesta v komisiách. No, tak to by som si premyslel na ich mieste, aké by to malo dôsledky pre ďalší vývoj na politickej scéne.

Jaroslav Paška, SNS a ich program. Ak sa snaží predseda strany Andrej Danko znovu vytiahnuť SNS cez 5 % a stavať sa do pozície budúceho potenciálneho spojenca Smeru na celoslovenskej úrovni, čo si pripravoval podporou niektorých nových županov za Smer v iných krajoch. Čo by za to mala SNS v Bratislavskom kraji dostať za podporu Freša v druhom kole?

Oskar Dobrovodský, NaS – naša strana a ich program. Anna Belousovová (Malíková) nevedela prísť SDKÚ na dobré meno. Znamená to, že Frešo bude konečne riešiť problém na Družstevnej v Malackách, okrem iného?

Ak nie títo traja, tak potom kto ostáva Frešovi? Volebný fantóm Zdenka Beňová, za ktorú dokonca na anketové otázky odpovedal Marián Kotleba? To už bude Pavol Frešo zastupovať aj Mariána Kotlebu ako satisfakciu za Kaníkovu porážku v Banskej Bystrici?

Keď tak nad tým uvažujem, podporu v druhom kole si treba premyslieť. V krajskom zastupiteľstve je totálna totalitná prevaha pravicovej koalície, ktorej budú oponovať statoční nezávislí. Aj keď v kontexte volieb, v rámci celého Slovenska, kedy reálne hrozí, že Smer bude mať určite 7 krajských predsedov, môžu si ľudia povedať, že ak má byť v BSK prevažne celé zastupiteľstvo modré, nech sa v ňom usmaží Monika na poste predsedu. Možno by potom vyšli na povrch všetky tie havárie a počas nasledujúcich štyroch rokov by sme tu mali boj kuca paca. Je to len hypotéza, trošku na pobrnkanie nervov.

Mimochodom, navrhnem krajskému zastupiteľstvu, v mene 1 653 hlasov (1,4 %), aby realizoval prvých sedem bodov môjho volebného programu nezávislého kandidáta:

Životné prostredie – v rámci Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) elektrifikovať hlavné trasy – postupne vylučovať nákup dieselových autobusov a nahradzovať na elektrický pohon – budovať v kooperácii so súkromnými prevádzkovateľmi nabíjacie zariadenia na podporu predaja a rozširovania siete elektromobilov v Bratislavskom kraji.

Zelený program – vysadiť počas volebného obdobia 4000 stromov na sídliskách v mestách BSK.

Podporiť sieť súčasných  cyklotrás  - vytvoriť novú prírodnú cyklotrasu s napojením na Dunajskú cyklotrasu  - Čunovo – Rusovce – Jarovce – prepojením na Parndorf a Neusiedl am See – na bicykli z Pezinka a Senca až do Parndodrfu a Neusiedl am See (partnerské mestá).

MHD – monitorovanie každého autobusu kamerami, vytvorenie kamerového dispečingu s okamžitým napojením na štátnu a mestskú políciu na zabránenie vandalizmu a útokom voči cestujúcich.

Vybudovať 3 celodenné sociálne zariadenia Bratislavského samosprávneho kraja  – v okrajových častiach okresov Malacky, Pezinok a Senec  s kapacitou 1000 seniorov – polovica komerčná pre zahraničných seniorov – vytvorenie 400 – 500 pracovných miest v sociálnej oblasti.

Vybudovať novú ubytovňu pre 100 učiteľov základných a stredných škôl na udržanie vzdelávania.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?